www.permacultura.ro

Alătură-te comunității vii
It is currently Sun May 09, 2021 8:47 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Zilele Permaculturii 2012
PostPosted: Thu Mar 15, 2012 12:05 am 

Irina wrote:
... loc de facut proiectii ...

Am citit „loc de făcut prostii”.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 15, 2012 10:21 am 

blimpyway wrote:
wow, ce fain.

deci, ceva noutati? unde, sau macar cand?

Pai ziceti toti cand nu puteti, sau cand puteti... sa putem gasi o data in care prezenta sa fie maxima.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 17, 2012 1:31 am 

ultima saptamana din iunie si weekendul 30iunie-1iulie as pleca pe la Malin

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 3:51 pm 

Propunerea mea finala (in ceea ce ma priveste) este de a fin între 24 si 29 Iulie. (incepe efectiv pe 24 seara si se termina pe 29 dimineata)
sau
17 - 22 iulie (începe efectiv pe 17 seara si se termina pe 22 dimineata)
în acest caz nu voi putea participa la pregatirea spatiului. Ajung numai undeva pe 16 noaptea sau 17 dimineata în local.

În ceea ce priveste localul, programul de la Mãlin nu este complet pe luna Iulie si nu am avut înca o discutie clarã cu Philippe pe aceasta tema. Sper sã o pot face în ultima sãptãmânã a lui Aprilie.

În momentul de fata sunt locatii possibile cu diponibilitate din partea proprietarilor/dinamizatorilor, etc:

1. La Gugu (zece hotare, nordul apusenilor) - Sabin & Ina
2. Stanciova, Timis - Gab & Irina

Sper sã vizit si Stanciova la sf. lui aprilie si sa vedem ce si cum. Dacã tot se pregãteste pentru o tabara de vara, cred ca ar fi bine sa utilizam ocazia.

Îmi cer scuze de absenta, însã între vacanta si cursuri de TT, nu am petrecut pe aici.

Pot sa confirm ca mai avem încã douã persoane interesate de a da un workshop la aceasta întâlnire.
Unul de Dragon Dreaming (cred ca am vorbit ceva vara trecuta si la întâlnirile TT) si unul de constructii cu baloti de paie.

Lista se mareste... va fi o întâlnire fantastica în care cu siguranta o vom petrece bine, vom învãta multe si ne vom energiza pentru restul anului.
Aceasta indiferent de locatie.

Zilele lui 1-8 August a cãzut. Este convergenta europeana de permacultura (germania - eupc.de).

Este important sa fixam date cel tarziu pana pe 08 Aprilie pentru a putea stabili ceva clar cu invitati/program/workshopuri and so on.

BIg hug to you all.
Claudian

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 8:56 pm 

Pentru mine și Irina sunt bune ambele variante, atât 24-29 iulie, cât și 17-22 iulie.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 10:42 pm 

Claudian, pe la sf. lui aprilie ma cam mananca si pe mine sa fac un drum in directia vest.. pastram legatura.

Profile  

PostPosted: Mon Mar 26, 2012 10:53 pm 

blimpyway wrote:
Claudian, pe la sf. lui aprilie ma cam mananca si pe mine sa fac un drum in directia vest.. pastram legatura.

:D

Cât de vest? :D

Profile  

PostPosted: Tue Mar 27, 2012 9:24 am 

Teoretic, bebe se va naste undeva pe 28 iulie sau poate mai tarziu cu 1 zi sau 2. Asta daca totul e in regula cu mamica.
Prin urmare. Doar teoretic as putea veni in perioada 17-22. Si mai mult ca sigur ca nu voi fi prezent in perioada 24-29 iulie.
Acuma, daca se hotaraste lumea pentru 17-22, vom vedea daca si practic as putea veni, doar cu 1-2 zile inainte si nu garantez ca voi putea ramane toata perioada. Dar mai vedem.

Profile  

PostPosted: Wed Mar 28, 2012 8:48 am 

Irina wrote:
Cât de vest? :D

Cat sa-mi treaca mancarimea :)

Profile  

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 7:23 pm 

Dragilor, pe topicul ăsta nu gasesc, dar am înțeles de la Claudian Dobos că s-a fixat data pentru întâlnirea de permacultură de anul ăsta. Știți careva din voi în ce dată se va ține? Claudian? Florin? Poate că a fost publicat undeva dar îmi scapă.

În legătură cu locul, dacă încă nu s-a fixat, vă invităm din nou la Stanciova unde:

-va exista deja infrastructura, după ce se ține campul de Couchsurfing în spatele școlii din Stanciova (jud. Timiș, pentru cine nu știe): locuri de cort în spatele școlii, posibil locuri în paturi pentru cine vine cu copii, toalete uscate, dușuri solare, curent, loc pentru proiecții (sau prostii, cum vrea fiecare :P ), magazin pentru aprovizionări șiii....

- un teren de câteva mii de metri pătrați, nu știu exact cât, unde - ne dau voie membrii asociației Ecotopia care îl dețin - putem să ne jucăm, să experimentăm tehnici de permacultură... în fine, să-l folosim cum credem de cuvință. Pam-pam!

Știm că pentru unii e departe, dar poate că pentru o întâlnire ce durează mai mult decât un weekend, cu workshopuri, mici cursuri sau ce mai pregătesc organizatorii merită drumul.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 2 hours