www.permacultura.ro

Alătură-te comunității vii
It is currently Tue Nov 12, 2019 5:01 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Sugestii forum!
PostPosted: Tue Dec 13, 2011 3:53 pm 

Vream sa fac un topic la "Arii de interes" pe numele lui "Gradinarit", dar n-am reusit sa ma descurc, Gab daca esti amabil si ai vreme am facut topicul asta in "practicile permaculturii" insa cred ca ar fi mai bine sa fie mai la vedere.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 2:05 am 

Eu nu sunt expertul cu privire la forum, nu sunt admin, și nici nu prea vreau să fiu. Mi-e cam destul să filtrez zilnic câteva zeci de comentarii spam pentru site.

Dar poate că ar fi util mai întâi să înțelegem ce anume dorești.

Ar fi important de remarcat diferența dintre topic și forum. Aplicația asta de forumuri pe care o folosim este gândită în felul următor: are mai multe forumuri, care conțin forumuri, care conțin forumuri (de repetat de câte ori vrei) care conțin topicuri, care au răspunsuri.

Acum avem un forum Arii de interes care conține mai multe forumuri: Practica permaculturii, Proiecte de gospodarii sau comunitati, Surse de inspiratie, Discutii generale, Intalniri, Targ.

Tu vrei ca lângă forumurile enumerate mai sus, să se afle și unul numit Grădinărit, da?

Referitor la asta, am remarcat că tu ai deschis un topic cu numele în Grădinărit în forumul numit Practica permaculturii. Bănuiesc că vrei ca topicul respectiv să dispară, pentru a evita confuzia.

Cum ziceam la început, nu sunt admin și deci nu pot crea forumuri și nici nu pot să-ți șterg topicul, dar sper că am adus puțină lumină asupra felului în care funcționează aplicația.

Profile  

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 7:17 pm 

gab wrote:

Tu vrei ca lângă forumurile enumerate mai sus, să se afle și unul numit Grădinărit, da?

Referitor la asta, am remarcat că tu ai deschis un topic cu numele în Grădinărit în forumul numit Practica permaculturii. Bănuiesc că vrei ca topicul respectiv să dispară, pentru a evita confuzia.

Cum ziceam la început, nu sunt admin și deci nu pot crea forumuri și nici nu pot să-ți șterg topicul, dar sper că am adus puțină lumină asupra felului în care funcționează aplicația.

Se pare ca m-ai inteles perfect, insa in limbajul meu de lemn, nu m-am putut exprima corespunzator. Si scuze de confuzie, nu mai stiam cine e admin si cine nu de cand n-am mai folosit forumul. Idea e ca nu mai am parola de admin, tre sa vb cu Radu si pe urma le mai bajbai eu.

Multam oricum de lamuriri!

Profile  

PostPosted: Wed Dec 14, 2011 10:56 pm 

După toate aparențele, am găsit că am și eu oareșcare privilegii administrative, și am putut să șterg topicul numit Grădinărit din forumul Practica permaculturii.

Dar nu găsesc de unde pot crea un nou forum. Foarte posibil să nici nu am drepturi, și cum am zis mai sus, nici nu prea vreau să am...

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 11:00 am 

Se poate ca userii sa aibe cate un avatar? Macar sa ii recunoaştem mai bine.
Poate ar merge adauga şi un titlu sau o mica descriere sub username (optional, desigur)

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 12:43 pm 

se poate, voi rezolva eu curand. daca mai sunt orice altcare cereri, lasati aici.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 4:33 pm 

Apropo de discutia "forum sau facebook" de pe grupul de discutii, nu se poate instala un mod de integrage intre cele doua? Astfel incat sa fie un fel de mirror grupul de facebook cu forumul?

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 5:03 pm 

nu stiu, e de investigat aici, nu m-am gandit niciodata sa le integrez, dar ar fi al draqu de greu, cred.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 5:07 pm 

Mihai,
Nu ma pricep la phpBB (nu imi place, prefer myBB-ul) dar in mod cert exista ceva de genul acesta la phpBB.
Daca nu e cu suparare, cand imi fac putin timp si chef de asta, o sa dau o cautare si revin cu mod-uri, plugin-uri sau cum se mai numesc astea de integrare.

Profile  

PostPosted: Thu Jul 11, 2013 6:49 pm 

Hehe, ar fi grozav :). Si cele 2 ma gandesc ca sunt destul de similare. MOD-uri parca le spune.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours