www.permacultura.ro

Alătură-te comunității vii
It is currently Tue Nov 19, 2019 11:45 am

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
 Post subject: Re: Dilemă
PostPosted: Fri Jul 01, 2011 1:45 pm 

Mai multe despre imaginea din header:

În caz că logo-ul este ăsta, Irina zice (și pe bună dreptate) că nu prea are cum să-l includă în imaginea din header pentru că ar fi prea mic și nu s-ar mai înțelege nimic. În caz că vrei să apară pe toate paginile din site, poate că am putea să-l punem mai bine într-un widget din bara laterală (cu toate că nu prea văd cum ar putea să încapă și acolo la o dimensiune suficient de mare încât să se înțeleagă ceva)?

Ar mai fi și întrebarea dacă vrem să includem un text așa de lung în imaginea din header „un proiect initiat de Cercul de permacultură și remediere ecologică Cluj si sustinut de colaboratori” sau să-l punem tot în widget-ul cu logo-ul?

Attachments:
logo.png
logo.png [ 153.54 KiB | Viewed 4211 times ]
 Profile  

PostPosted: Fri Jul 01, 2011 9:18 pm 
Site Admin

Pfiii! Ma gandeam eu asa vag ca e cam complicat cu logo-ul si daca e micsorat de n ori nu va mai fi inteligibil. Practic de aceea am si decupat eu doar o parte din el.

Nu-mi vine nici o idee acum in cap despre restul, am sa ma gandesc.

Idea e ca sunt tot pe fuga, dar revin cel tarziu duminica cu vreo duda proaspata!

Salutare!
Florin

Profile  

PostPosted: Tue Aug 02, 2011 7:02 pm 

Sunt în continuare în așteptarea dudei :)

Ce spuneam că aș mai face:

* Aș vrea să șterg plugin-ul pentru vechiul forum. Au fost mutate toate datele pe cel nou?

* Aș scoate și slider-ul ăla de pe prima pagină. Pentru cei dintre noi care au calculatoare mei vechi, prima pagină a sitului se încarcă prea greu.

* Aș pune un widget în bara laterală (care va apărea pe toate paginile) cu logo-ul ONG-ului și cu textul „un proiect initiat de Cercul de permacultură și remediere ecologică Cluj si sustinut de colaboratori”

* Aș discuta cu Irina despre noua imagine din antet, care să includă mottoul „alătură-te comunității vii”. În caz că sunteți de acord cu widget-ul de la punctul anterior, aș propune ca informațiile prezentate în el să nu se mai repete și în imaginea din antet.

-----------------

A, și încă ceva: nu mutăm discuția într-un topic cu nume mai potrivit?

Profile  

PostPosted: Wed Aug 17, 2011 10:48 am 
Site Admin

Salutare!

*Am putea muta discutia in alt topic!

Imi pare rau ca am intarziat atat de mult cu raspunsul, m-am luat cu alte treburi ca de obicei.

*Din cate stiu eu continutul de pe vechiul forum a fost mutat in totalitate pe acesta, deci cred ca se poate sterge linistit.

*Sliderul acela de pe prima pagina mi se parea interesant la inceput, insa sincer nu-i prea gasesc rolul, pt ca si asa nu se scrie intr-un ritm atat de alert incat trebuie sa urmaresti un slider ca sa fi la curent, Radu a insistat mai mult si nu mi s-a parut o idee rea in acel moment, dar acum sincer nu-i vad rostul, se poate face la fel de usor un scrol si urmarit ultimele articole.

*Eu as mai vrea ceva in plus, insa nu stiu daca este realizabil cu acest pattern pt site. Ma gandeam ca am mai salva putin spatiu si ar arata mai bine daca am muta bara cu comenturile pe partea stanga sub cea de blogroll si sa extindem putin partea articolelor (http://permaculture.org.au/ asa un exemplu de site).

*Mi se pare o idee bune cea cu widget-ul in bara laterala si de asemenea daca Ioana are timp si buna dispozitie astept o monstra din creativitatea ei.

Salutare!
Florin

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 2 hours